Ara
TÜM KATEGORİLER
  Menu Close

  Türk Tarihi

  View as Grid List
  SIRALAMA
  Sayfada Ürün Göster

  21. Yüzyılda Türkiye

  Emre Kongar, Osmanlı'dan Atatürk'e, Atatürk'ten 21.yüzyıla dek ele aldığı değişim süreci içinde, siyasal İslamın Türkiye'deki gelişimi, Güneydoğu sorunu, ekonomik kalkınma, gecekondulaşma sorunu, ordunun siyasal yaşamdaki yeri, demokratikleşmenin kaçınılmazlığı gibi konulardaki sorulara yanıtlar arıyor.
  50,00 ₺

  Anafartalar Kumandanı Mustafa Kemal Ve Çanakkale'de Savaşanlar İle Mülakat

  Ruşen Eşref Ünaydın’ın 1918 yılında Çanakkale zaferinin mimarı Mustafa Kemal Atatürk ile yaptığı günler süren mülakatlar bu kitapta bir araya geliyor. Bu mülakatlar, aldığı kararlar ve kazandığı zaferlerle bir ulusun kaderini değiştiren Mustafa Kemal Atatürk ile yapılan ilk mülakat olma özelliğini taşıyor.
  10,00 ₺

  Atatürkçülük Nedir?

  Atatürkçülük gitgide sağ ve sol fikir akımları arasında kendi gerçek kimliğinden uzaklaşmaktadır. 1923'ten itibaren ölünceye kadar kendisi ile birlikte bulundum. Gazetesininde yıllarca başyazarı idim. Gençliğe gerçek Atatürkçülüğü kavrayabildiğim kadar anlatmak için bir denemede bulunmak istedim. Falih Rıfkı Atay
  13,50 ₺

  Fatih Harbiye

  Fatih Harbiye Payemi Safa'nın yazdığı bir genç kızın bu ikisi arasındaki gelgitleri, madde ile mana, albeni ile muhteva, göz ile kalp arasındaki çırpınışlarının hikâyesidir.
  9,00 ₺

  Galat-ı Meşhur - Doğru Bildiğiniz Yanlışlar

  Galat-ı Meşhur - Doğru Bildiğiniz Yanlışlar Soner Yalçın'ın eseridir.
  25,00 ₺

  Göçmen Hamamı

  Oktay Sinanoğlu,Göçmen Hamamı ile gelecekte oluşabilecek sorunlara dem vuruyor.
  24,00 ₺

  Gökbörü’nün İzinde Kadim Türklerin Topraklarında

  GÖKBÖRÜ’NÜN İZİNDE: Kadim Türklerin Topraklarında, Ahmet Taşağıl'ın son derece lezzetli üslubuyla adeta bir seyahatname tadında.
  24,00 ₺

  Kalpaklılar

  Kalpaklılar, Samim Kocagöz'ün belgelere dayanarak işlediği bir destan: İşgal altındaki topraklardan Kuvayı Milliye'nin doğuşuna, cephelerdeki çarpışmalardan gerici ayaklanmalara kadar Kurtuluş Savaşı'nın, bir ulusun bağımsızlık için verdiği mücadelenin gerçek destanı.
  32,00 ₺

  SATIŞA KAPANMIŞTIR

  İmparatorluktan Ulus Devlete Türk İnkılap Tarihi, Millî Mücadele ve Türk İnkılâbı ile Cumhuriyetin Atatürk sonrasında geçirdiği evrimi irdeleyerek, okuyucuya günümüzdeki gelişmeleri doğru okuma/değerlendirme ve geleceğe yönelik bir projeksiyon oluşturmada katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
  27,00 ₺
  Türk Tarihi
  FİLTRELER Close
  En Az: 9,00 ₺ En Fazla: 60,00 ₺
  ₺9 ₺60