Ara

Türk Tarihi

View as Grid List
SIRALAMA
Sayfada Ürün Göster

Atatürkçülük Nedir?

Atatürkçülük gitgide sağ ve sol fikir akımları arasında kendi gerçek kimliğinden uzaklaşmaktadır. 1923'ten itibaren ölünceye kadar kendisi ile birlikte bulundum. Gazetesininde yıllarca başyazarı idim. Gençliğe gerçek Atatürkçülüğü kavrayabildiğim kadar anlatmak için bir denemede bulunmak istedim. Falih Rıfkı Atay
16,20 ₺

Fatih Harbiye

Fatih Harbiye Payemi Safa'nın yazdığı bir genç kızın bu ikisi arasındaki gelgitleri, madde ile mana, albeni ile muhteva, göz ile kalp arasındaki çırpınışlarının hikâyesidir.
8,33 ₺

Galat-ı Meşhur

Galat-ı Meşhur - Doğru Bildiğiniz Yanlışlar Soner Yalçın'ın eseridir.
29,63 ₺

Göçmen Hamamı

Oktay Sinanoğlu,Göçmen Hamamı ile gelecekte oluşabilecek sorunlara dem vuruyor.
23,15 ₺

Gökbörünün İzinde

GÖKBÖRÜ’NÜN İZİNDE: Kadim Türklerin Topraklarında, Ahmet Taşağıl'ın son derece lezzetli üslubuyla adeta bir seyahatname tadında.
27,78 ₺

Kalpaklılar

Kalpaklılar, Samim Kocagöz'ün belgelere dayanarak işlediği bir destan: İşgal altındaki topraklardan Kuvayı Milliye'nin doğuşuna, cephelerdeki çarpışmalardan gerici ayaklanmalara kadar Kurtuluş Savaşı'nın, bir ulusun bağımsızlık için verdiği mücadelenin gerçek destanı.
41,67 ₺

Kısa Türkiye Tarihi

18,00 ₺ 16,67 ₺

Medeni Bilgiler (Uygarlık Bilgileri) Gazi Mustafa Kemal

Medeni Bilgiler (Uygarlık Bilgileri) Gazi Mustafa Kemal
27,78 ₺

SATIŞA KAPANMIŞTIR

İmparatorluktan Ulus Devlete Türk İnkılap Tarihi, Millî Mücadele ve Türk İnkılâbı ile Cumhuriyetin Atatürk sonrasında geçirdiği evrimi irdeleyerek, okuyucuya günümüzdeki gelişmeleri doğru okuma/değerlendirme ve geleceğe yönelik bir projeksiyon oluşturmada katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
27,00 ₺

Seyahatname

Evliya Çelebi seyahatlerinin başlangıcını bir rüyaya bağlar: 1630 Ağustosunun 19. Gecesi düşünde peygamberden "şefaat" dileyecek yerde "seyahat" diler ve zihninde büyüttüğü uzak ülke hikayelerinin de etkisiyle yollara düşer. Artık bizlere anlatamayacağı son ve büyük yolculuğa çıkana kadar 54 yıl boyunca önce "piyadece serseri" bütün İstanbul' u, daha sonra da "abd- i hakir Evliya- yı fakir" (değersiz kul, yoksul Evliya) olarak Osmanlı ülkesini gezer.
60,00 ₺ 43,20 ₺

Türk Dış Politikasında Güncel Eğilimler

Türk Dış Politikasında Güncel Eğilimler ile amacımız; Türk Dış Politikası'ndaki güncel eğilimleri, yapısal dönüşümleri, küresel gelişmeleri de dikkatle izleyerek, farklı coğrafi alanlara yoğunlaşan ve çok yönlü duruma gelen konumunu çözümlemektir.
32,41 ₺

Türklerin Altın Çağı

28,00 ₺ 25,93 ₺
FİLTRELER Close
En Az: 8,00 ₺ En Fazla: 60,00 ₺
₺8 ₺60