Ara
TÜM KATEGORİLER
  Menu Close

  Türk Tarihi

  View as Grid List
  SIRALAMA
  Sayfada Ürün Göster

  Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası

  Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası
  20,00 ₺ 13,00 ₺

  Atatürkçülük Nedir?

  Atatürkçülük gitgide sağ ve sol fikir akımları arasında kendi gerçek kimliğinden uzaklaşmaktadır. 1923'ten itibaren ölünceye kadar kendisi ile birlikte bulundum. Gazetesininde yıllarca başyazarı idim. Gençliğe gerçek Atatürkçülüğü kavrayabildiğim kadar anlatmak için bir denemede bulunmak istedim. Falih Rıfkı Atay
  16,20 ₺

  Fatih Harbiye

  Fatih Harbiye Payemi Safa'nın yazdığı bir genç kızın bu ikisi arasındaki gelgitleri, madde ile mana, albeni ile muhteva, göz ile kalp arasındaki çırpınışlarının hikâyesidir.
  8,33 ₺

  Galat-ı Meşhur

  Galat-ı Meşhur - Doğru Bildiğiniz Yanlışlar Soner Yalçın'ın eseridir.
  29,63 ₺

  Göçmen Hamamı

  Oktay Sinanoğlu,Göçmen Hamamı ile gelecekte oluşabilecek sorunlara dem vuruyor.
  23,15 ₺

  Gökbörünün İzinde

  GÖKBÖRÜ’NÜN İZİNDE: Kadim Türklerin Topraklarında, Ahmet Taşağıl'ın son derece lezzetli üslubuyla adeta bir seyahatname tadında.
  27,78 ₺

  Kalpaklılar

  Kalpaklılar, Samim Kocagöz'ün belgelere dayanarak işlediği bir destan: İşgal altındaki topraklardan Kuvayı Milliye'nin doğuşuna, cephelerdeki çarpışmalardan gerici ayaklanmalara kadar Kurtuluş Savaşı'nın, bir ulusun bağımsızlık için verdiği mücadelenin gerçek destanı.
  41,67 ₺

  Kısa Türkiye Tarihi

  18,00 ₺ 16,67 ₺

  Medeni Bilgiler (Uygarlık Bilgileri) Gazi Mustafa Kemal

  Medeni Bilgiler (Uygarlık Bilgileri) Gazi Mustafa Kemal
  27,78 ₺

  SATIŞA KAPANMIŞTIR

  İmparatorluktan Ulus Devlete Türk İnkılap Tarihi, Millî Mücadele ve Türk İnkılâbı ile Cumhuriyetin Atatürk sonrasında geçirdiği evrimi irdeleyerek, okuyucuya günümüzdeki gelişmeleri doğru okuma/değerlendirme ve geleceğe yönelik bir projeksiyon oluşturmada katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
  27,00 ₺

  Seyahatname

  Evliya Çelebi seyahatlerinin başlangıcını bir rüyaya bağlar: 1630 Ağustosunun 19. Gecesi düşünde peygamberden "şefaat" dileyecek yerde "seyahat" diler ve zihninde büyüttüğü uzak ülke hikayelerinin de etkisiyle yollara düşer. Artık bizlere anlatamayacağı son ve büyük yolculuğa çıkana kadar 54 yıl boyunca önce "piyadece serseri" bütün İstanbul' u, daha sonra da "abd- i hakir Evliya- yı fakir" (değersiz kul, yoksul Evliya) olarak Osmanlı ülkesini gezer.
  60,00 ₺ 43,20 ₺

  Türk Dış Politikasında Güncel Eğilimler

  Türk Dış Politikasında Güncel Eğilimler ile amacımız; Türk Dış Politikası'ndaki güncel eğilimleri, yapısal dönüşümleri, küresel gelişmeleri de dikkatle izleyerek, farklı coğrafi alanlara yoğunlaşan ve çok yönlü duruma gelen konumunu çözümlemektir.
  32,41 ₺
  FİLTRELER Close
  En Az: 8,00 ₺ En Fazla: 60,00 ₺
  ₺8 ₺60