Ara

Felsefe - Düşünce

View as Grid List
SIRALAMA
Sayfada Ürün Göster

Böyle Söyledi Zerdüşt - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Böyle Söyledi Zerdüşt
18,00 ₺ 14,40 ₺

Din Üzerine

Arthur Schopenhauer kitaplığı'nın bu yedinci kitabı Din Üzerine'de daha önceki kitaplardan sözünü sakınmazlığıyla tanıdığınız filozofun, içinde bulunduğumuz şartlar açısından da ilgisiz olduğu söylenemeyecek bu soruları yine aynı doğrudanlık ve sakınmazlıkla cevapladığını görecek ve yoğun bir düşünce metni olmakla birlikte bunu da yine bir solukta okuyacaksınız.
17,50 ₺ 14,00 ₺

Isaac Newton

Isaac Newton
30,00 ₺ 24,00 ₺

İdeal Devlet

Farabî (870-950): Türk-İslam filozofu, gökbilimci, müzisyen. İslam’ın Altın Çağ’ının en önemli isimlerden biridir.
14,00 ₺

Kültür Bilimleri Ve Kültür Felsefesi

Doğan Özlem'in kaleme aldığı Kültür Bilimleri ve Kültür Felsefesi, bilim denince akla yalnızca doğa bilimlerinin gelmesine yönelik bu itirazın tarihinin kitabı.
29,00 ₺ 21,75 ₺

Savaş Sanatı

Sun Tzu'nun yazmış olduğu basit fakat derinlikli anlatımıyla tarihin süzgecinden geçerek günümüze ulaşan Savaş Sanatı eseri 13 bölümde toplanmış savaş stratejileriyle okuyucuyu farklı dünyalara götüren bir başyapıttır.
8,00 ₺

Sofie'nin Dünyası

Josten Gaarder tarafından yazılan "Sofi'nin Dünyası" yayınlandığı 1991 yılından bu yana aralarında Korece, Rusça, Japonca, Arapça gibi diller de olmak üzere kırka yakın dile çevrilmiş ve yayınlandığı her ülkede en çok satan kitap olma başarısını elde etmiştir.
40,00 ₺

Sokrates'in Savunması - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Yunan filozof Platon tarafından yazılmış, Sokrates'in bir grup Atinalı tarafından şehrin tanrılarına inanmayışı ve gençlerin ahlakını bozması gerekçesiyle suçlanışını, Atina demokrasisi tarafından yargılanışını ve cezalandırılmasını konu alan diyalogları içerir.
12,00 ₺

Utopia

Eşine az rastlanır üstün zekasıyla tanınmış, yenilmez İngiltere Kralı Sekizinci Henry ile değerli Kastilya prensi birkaç yıl önce ciddi şekilde bozuşmuşlardı...
13,00 ₺

Üniversiteler ve Felsefe

Arthur Schopenhauer tarafından yazılan Üniversiteler ve Felsefe meseleleri laf kalabalığına boğmadan, olabildiğince yalın, doğrudan, diğer yandan soyut form içinde kalmaksızın bolca misallendirerek, vurucu, çarpıcı hatta kışkırtıcı bir dille yapmaktadır
12,50 ₺

Yeditepede Felsefe

Yeditepe Üniversitesi Yayınları ayrıcalığıyla Saffet Babür tarafından yazılan "Yeditepe'de Felsefe" felsefenin inceliklerini anlatıyor.
18,00 ₺ 13,50 ₺

Dünyayı Değiştiren Fikirler

Dünyayı Değiştiren Fikirler
33,00 ₺ 24,75 ₺
FİLTRELER Close
En Az: 8,00 ₺ En Fazla: 40,00 ₺
₺8 ₺40