Ara

Tarih - Araştırma

View as Grid List
SIRALAMA
Sayfada Ürün Göster

Ya Atatürk Olmasaydı

Ya Atatürk Olmasaydı
23,15 ₺ 0,00 ₺

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital

Thomas Piketty, Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital adlı kitabıyla hem akademik dünyaya, hem de tüm okuyuculara büyük bir hizmet sunuyor. Sunduğu tez gücünü ona buna saldırmaktan ya da politik gündemden değil, dikkatlice toplanmış ve analiz edilmiş verilerden ve gerekçelendirilmiş düşünceden alıyor.
33,33 ₺

21. Yüzyılda Türkiye

Emre Kongar, Osmanlı'dan Atatürk'e, Atatürk'ten 21.yüzyıla dek ele aldığı değişim süreci içinde, siyasal İslamın Türkiye'deki gelişimi, Güneydoğu sorunu, ekonomik kalkınma, gecekondulaşma sorunu, ordunun siyasal yaşamdaki yeri, demokratikleşmenin kaçınılmazlığı gibi konulardaki sorulara yanıtlar arıyor.
75,00 ₺ 48,75 ₺

Atatürkçülük Nedir?

Atatürkçülük gitgide sağ ve sol fikir akımları arasında kendi gerçek kimliğinden uzaklaşmaktadır. 1923'ten itibaren ölünceye kadar kendisi ile birlikte bulundum. Gazetesininde yıllarca başyazarı idim. Gençliğe gerçek Atatürkçülüğü kavrayabildiğim kadar anlatmak için bir denemede bulunmak istedim. Falih Rıfkı Atay
16,20 ₺ 12,96 ₺

Boyun Eğme

Boyun Eğme
20,00 ₺ 15,00 ₺

Diren

Diren
9,26 ₺

El Cevap

El Cevap
56,00 ₺ 36,40 ₺

Dünya İmparatorluğu

Dünya İmparatorluğu
12,00 ₺ 9,00 ₺

Gazi Paşaya Suikast

Bu kitaptaki belgeler, ilk kez Mumcu tarafından yayımlanmıştır.'İzmir Suikastı sanıklarının ele geçirilmesinden sonra Mustafa Kemal ile İsmet Paşa arasındaki yazışmalar Cumhurbaşkanlığı arşivindedir' ve bir rastlantı sonucu Mumcu'nun eline geçiyor. Bu suikastla ilgili söylentiler ve Mustafa Kemal'e yönelik saldırılar da düşünülürse, yapıtın özellikle Atatürkçüler için ne denli önemli bir kaynak olduğu anlaşılır.
15,00 ₺ 12,75 ₺

Geldikleri Gibi Giderler

Geldikleri Gibi Giderler
23,15 ₺ 18,52 ₺

Rabıta - Uğur Mumcu’dan sonra

Rabıta - Uğur Mumcu’dan sonra
30,00 ₺ 22,50 ₺

Siyasi Kültür Okumaları

Siyasi Kültür Okumaları
23,15 ₺

Yarasalar

Yarasalar
31,00 ₺ 23,25 ₺

21. Yüzyılda Atatürk Hesaplaşma

21. Yüzyılda Atatürk Hesaplaşma
23,15 ₺

Türk Dış Politikasının ve Kıbrısın Zorlu Dönemi

Türk Dış Politikasının ve Kıbrısın Zorlu Dönemi Fatin Rüştü Zorlu’nun Dış Politika Anlayışı Nasıl Bugüne de Rehberlik Ediyor ?
25,00 ₺ 20,00 ₺

Tarih - Araştırma

Kitap okumayı alışkanlık haline getirmiş olanların amacı kendisini geliştirmek, kültürlü ve bilgili olmaktır. Tarih - Araştırma kategorisi altında yer alan kitaplar kitap severlerin tarih bilgilerinin gelişmesine katkı sağlar. Tarih değiştirilemez sadece öğrenilir. Bu kategori altında yer alan diğer 3 kategoride ise Politika, Tarih ve Araştırma-Biyografi kitapları yer almaktadır. Kitaplıkların baş köşesinde yer alması gereken diğer bir kitap türü ise tarih kitaplarıdır. İstekle.com' un özel indirimli kitaplarını sipariş ederek kitaplığınızdaki eksik kategorileri hızlıca tamamlayabilirisiniz. Hemen Tarih-Araştırma kategorisindeki kitapları sepetinize ekleyin ve istekle.com'un aynı gün kargo imkanı ile hızlı bir şekilde güvenle satın alarak kitaplarınıza sahip olun.

FİLTRELER Close
En Az: 0,00 ₺ En Fazla: 75,00 ₺
₺0 ₺75