1.500 TL Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
TÜM KATEGORİLER
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.

Kargo Teslimat Bilgileri

 1. İstekle.com üzerinde verdiğiniz tüm siparişinizin detaylarını "Hesabım" menüsünde yer alan "Siparişlerim" sekmesinden ulaşabilirsiniz.

 2. Siparişiniz ile birlikte oluşan kargo bedeli, ödeme sırasında daha önce tarafınıza bildirilen tutarda sipariş toplamınıza yansıtılmaktadır.

 3. Çeşitli dönemlerde veya istekle.com tarafından daha önce belirlenmiş sipariş tutarı üzerinde, kargo ücreti alınmayabilir, ancak bu konuda değişiklik yapma hakkı yine istekle.com'a aittir ve belirtilen sipariş tutarı üzerinde veya ücretsiz kargo uygulanan durumlardan önce veya sonra onaylanan siparişlerde sorumluluk kabul edilmez.

 4. Vermiş olduğunuz siparişiniz, anlaşmalı kargo ve kurye şirketi tarafından Türkiye sınırları içerisindeki teslimat adresinize ve teslim alma yetkisi olan kişilere teslim edilir. Küçük yerleşim yerleinde bulunan ilçe, belde gibi yerleşimlerde kargo şirketi haftanın belirli günlerinde sevkiyat yapıyor olabilir, bu durumlarda yaşanan geç teslimatlarda istekle.com sorumluluk kabul etmez ve kargo firması tarafından normalde teslimat yapılmayan köy gibi yerleşimlere teslimat yapılması durumunda oluşabilecek ek ücretler alıcıya aittir.

 5. Belirtilen teslimat adresinde bulunamamanız durumunda, siparişiniz kargo personeli tarafından ilgili şube bilgilerinin belirtildiği bir not bırakarak şubeye geri götürebilir. Şubeye götürülen siparişinizi 3 gün içinde şubeden teslim alabilirsiniz. Bekletme süresi içinde şubeden siparişinizi teslim almamanız durumunda kargo istekle.com'a geri gönderilir. Teslim edilemediği için tarafmıza geri ulaşan kargo ile ilgili Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından aranarak teslimat bilgilerinin ve kargo şirketi tarafından neden iade edildiği teyit edilir. Siparişi veren müşterimizin tercihi doğrultusunda sipariş iptali yapılarak tutar iadesi yapılabilir veya ücretli kargo seçeneği ile tekrar sipariş sahibine yönlendirilebilir.

 6. Kargonuzun yanlış bir kişiye teslim edilmesi durumunda gerekli işlemler tarafımızdan yapılmaktadır. Sitemiz üzerinden yapılan sipariş işlemlerinde, sisteme tanımladığınız teslimat bilgileri değiştirilmeden otomatik olarak kargo şirketine aktarılmaktadır. Bu sebeple hatalı adrese yapılan gönderim tarafımızdan kaynaklı değildir. Bu gibi bir durum olduğunda bize e-mail veya
  444 9 114 numaralı müşteri hizleri numarası aracılığı ile ilettiğinizde, müşteri hizmetleri kanalımız tarafından ilgili kargo veya kurye şirketi ile görüşerek teslimatın gerçekleşmesi için gereken düzeltme yapılır.

 7. Kargoya teslim edilmiş olan siparişiniz ile ilgili adres ve/veya alıcı bilgisi değişikliği yapılabilir ancak ilgili değişiklik kargo şirketine müşteri hizmetlerimiz tarafından aktarılır. Bu gibi durumlarda teslimat süresi uzayabilir. Bilgi değişikliği isteğinizi, sitemiz üzerinden "Hesabım" menüsünde bulunan talep oluşturma seçeneği, üye olduğunuz e-mail adresi ile destek@istekle.com adresine yazarak veya 444 9 114 numaralı müşteri hizmetleri hattımıza ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz.

 8. Faturanız yasal zorunluluklar sebebi ile kargo üzerinde ve dijital olarak siparişinizi oluşturduğunuz e-mail adresinize gönderilmektedir.

 9. Siparişinizin hediye niteliğinde olması durumunda, bu durumu siparişinizi oluşturduğunuz esnada bize sipariş notu olarak iletebilirsiniz veya hediye paketi seçeneğini tercih ederseniz siparişiniz alıcıya sevk irsaliyesi ile gönderilirken, fatura size dijital ortamda iletilir. Tercihinize bağlı olmak üzere fatura ile teslimat adresini farklı iletebilirsiniz.

 10. Siparişinizin kargo görevlisi tarafında teslim edildiği anda koli ve/veya pakette hasar, kusur bulunuyorsa, kargo teslim belgesini imzalamadan önce kargo görevlisi ile birlikte koli ve/veya paketinizi açıp içerisindeki ürünün fiziken hasar görüp görmediğini kontrol ediniz. Ürününüzde hasar oluşmuşsa teslim almadan iade ederek, mutlaka kargo hasar tutanağı doldurulması talebinde bulununuz. Hasarlı olarak tarafımıza iade gelen ürünlerin değişimi yapılabilir. Ancak hasarlı olarak gelen ürünün yenisinin gönderilme imkanı yoksa, sipariş tutarınızın iadesi gerçekleştirilir.

 11. Kargo teslim tutanağını imzalamadan önce sipariş içeriğiniz dışında bir ürünün tarafınıza gönderildiğini tespit etmeniz durumunda, kargoyu teslim almadan iade edebilirsiniz. Konu ile ilgili müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile veya sitemiz üzerinde "Hesabım" menüsüne gelerek "Yeni Talep" oluşturmanız durumunda gerekli kontroller yapılarak, teslim almadığınız gönderi tarafımıza ulaştıktan sonra siparişinizin gönderimi sağlanacaktır.