Ara

Atatürk Kitaplığı

View as Grid List
SIRALAMA
Sayfada Ürün Göster

Anafartalar Kumandanı Mustafa Kemal Ve Çanakkalede Savaşanlar İle Mülakat

Ruşen Eşref Ünaydın’ın 1918 yılında Çanakkale zaferinin mimarı Mustafa Kemal Atatürk ile yaptığı günler süren mülakatlar bu kitapta bir araya geliyor. Bu mülakatlar, aldığı kararlar ve kazandığı zaferlerle bir ulusun kaderini değiştiren Mustafa Kemal Atatürk ile yapılan ilk mülakat olma özelliğini taşıyor.
10,00 ₺ 7,50 ₺

Atatürk : Cumhuriyet'e Adanmış Bir Yaşam

Atatürk : Cumhuriyet'e Adanmış Bir Yaşam
33,80 ₺ 28,73 ₺

Atatürk Hakkında Hatıralar ve Belgeler

Atatürk Hakkında Hatıralar ve Belgeler
20,37 ₺ 16,30 ₺

Atatürk ve Çağdaşlaşma

Atatürk Araştırma Merkezi tarafından çıkarılmış ve belgeler ışığında Atatürk'ün çağdaşlaşma için yaptığı çalışmalara yer vermektedir.
10,80 ₺

Atatürkçülük Nedir?

Atatürkçülük gitgide sağ ve sol fikir akımları arasında kendi gerçek kimliğinden uzaklaşmaktadır. 1923'ten itibaren ölünceye kadar kendisi ile birlikte bulundum. Gazetesininde yıllarca başyazarı idim. Gençliğe gerçek Atatürkçülüğü kavrayabildiğim kadar anlatmak için bir denemede bulunmak istedim. Falih Rıfkı Atay
16,20 ₺

Atatürk'ün Yanı Başında

Atatürk’ün Yanı Başında kitabı ile Çankaya Köşkü Kütüphanesi’nin kapısından içeri girerek Atatürk’ün kitaplarla dolu dünyasına tanıklık etmekle kalmayacak, aynı zamanda gezilerine, dostluklarına, o meşhur sofrasına, hayallerine ve ideallerine de ortak olacaksınız.
40,00 ₺ 30,00 ₺

Dünya Lideri Atatürk

Dünya Lideri Atatürk
23,15 ₺ 17,13 ₺

Gazi Paşaya Suikast

Bu kitaptaki belgeler, ilk kez Mumcu tarafından yayımlanmıştır.'İzmir Suikastı sanıklarının ele geçirilmesinden sonra Mustafa Kemal ile İsmet Paşa arasındaki yazışmalar Cumhurbaşkanlığı arşivindedir' ve bir rastlantı sonucu Mumcu'nun eline geçiyor. Bu suikastla ilgili söylentiler ve Mustafa Kemal'e yönelik saldırılar da düşünülürse, yapıtın özellikle Atatürkçüler için ne denli önemli bir kaynak olduğu anlaşılır.
15,00 ₺

Geometri - Mustafa Kemal Atatürk

Türk Dil Kurumunun kurucusu yüce Atatürk'ün ölümünden bir buçuk yıl önce, 3. Türk Dil Kurultayından hemen sonra 1936-1937 yılı kış aylarında Dolmabahçe Sarayı'nda yazdığı Geometri kitabı Dil Devrimi'nin kaynak eserlerinden biridir.
6,00 ₺

Güneşi Özledik

Mustafa Kemal’in cumhurbaşkanlığı döneminde genel sekreterliğini yapmış, en yakınındaki isimlerden biri olan Ruşen Eşref Ünaydın’ın birinci el tanıklıkları, gözlemleri ve hatıralarını anlattığı, bazılarını ilk defa işiteceğiniz Milli Mücadele ve Atatürk’e dair bu eserin her satırını ibretle okuyacaksınız.
18,00 ₺ 14,04 ₺

Medeni Bilgiler (Uygarlık Bilgileri) Gazi Mustafa Kemal

Medeni Bilgiler (Uygarlık Bilgileri) Gazi Mustafa Kemal
27,78 ₺

Milli Mücadele Dönemi İstihbarat Faaliyetleri - Örnek Olay İncelemeleri (1919-1922)

Milli Mücadele Dönemi İstihbarat Faaliyetleri - Örnek Olay İncelemeleri (1919-1922)
14,03 ₺

Nüktedan - Atatürk

Nüktedan - Atatürk
19,44 ₺

Uyan Gazi Kemal

20,00 ₺

Ya Atatürk Olmasaydı

Ya Atatürk Olmasaydı
23,15 ₺

Atatürk Kitaplığı

En büyük lider ve tek Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Atatürk için özel bir kategori oluşturarak Başkomutanımız ile ilgili doğru yazılı kaynaklara kolaylıkla ulaşabilmenizi amaçlamaktadır. Her kitaplığın bu kategori gibi özel bir bölümünün mutlaka olması gerektiğine inanıyoruz. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatan en doğru kaynaklara kolay ve hızlı bir şekilde sahip olmak için kitaplarınızı güvenle satın alın ve aynı gün kargoya hizmetiyle kitaplığınıza hemen ekleyin.

FİLTRELER Close
En Az: 6,00 ₺ En Fazla: 92,00 ₺
₺6 ₺92