Ara

Tiyatro - Oyun

View as Grid List
SIRALAMA
Sayfada Ürün Göster

Ay Işığı

Ay Işığı, öykü alanında dünya edebiyatına damgasını vurmuş olan Fransız yazar Guy de Maupassant’nın on dört öyküsünden oluşan bir derleme.
12,00 ₺ 8,04 ₺

Celestina

Celestina
9,26 ₺ 7,41 ₺

Cem Sultan

Osmanlı'ya büyük ivme kazandıran ulu sultan Fatih Sultan Mehmed Han'ın talihsiz şehzadesi.
12,04 ₺ 9,63 ₺

Cimri

Komedilerinde aydın kesim ile halk, saray ile şehir arasındaki ayrılıkları gidermek asıl amacıydı. Eserlerinde değindiği toplumsal yergiler saray çevresini ve soyluları rahatsız ettiği için yasalara, geleneklere karşı gelmekle suçlandı.
10,00 ₺ 7,50 ₺

Faust

Faust, Goethe'nin yazarlık yaşamının elli yıllık emeğini alarak, haklı bir üne kavuşmuş en önemli yapıtıdır.
13,89 ₺ 10,83 ₺

Fırtına

William Shakespeare'ın kaleminden Fırtına, On İkinci Gece gibi ana olay örgüsünün bir parodisini sunan bir alt olay örgüsüne ve oyun içinde oyunlara, Bir Yaz Gecesi Rüyası gibi doğaüstü öğelere, ahengi temsil eden bir müziğe sahiptir.
11,11 ₺

Godot’yu Beklerken

Godot’yu Beklerken 1948 yılında Fransızca olarak yazıldı ve 1953’te Paris’de sahneye kondu. Zamanla ülke çapında ün kazandı. 1954 yılında Beckett tarafından bazı değişikliklerle İngilizceye çevrildi ve başka ülkelerde de sahnelenmeye başladı.
15,00 ₺ 9,00 ₺

Hamlet

Hamlet,William Shakespeare'ın yazdığı dünyaca ünlü tiyatrosudur.
11,11 ₺

Kadın Oyunları 1

Dario Fo, Kadın Oyunları adlı kitabıyla Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştür.
12,00 ₺ 8,04 ₺

Koçyiğit Köroğlu

Cumhuriyet dönemi tiyatrosunda halk edebiyatından esinlenen ama çağdaş kalıplara uygun yazılmış oyunların ilk örneklerini veren Ahmet Kutsi Tecer, "Koçyiğit Köroğlu"nun konusunu Köroğlu hikâyelerinden seçer. Köroğlu bir Oğuz destanı kahramanıdır. Olaylar Anadolu'da, İslamiyet öncesinde geçer
8,33 ₺

Macbeth

Shakespeare'in ölümsüz oyunu Macbeth genellikle evrensel ahlaki değerler açısından ele alınır.
5,00 ₺

Ölüm Çiçekleri

Nobel Edebiyat Ödülü kazanan Ölüm Çiçekleri isimli eser, Octavio Paz tarafından kaleme alınmıştır
9,00 ₺ 6,03 ₺

Önemsiz Bir Kadın

Önemsiz Bir Kadın Oscar Wilde'nin zenginlik ve yoksulluk, aşk ve evlilik, masumiyet ve erdem konusunda dönemin muhafazakar zihniyetine karşı tavır alışının dikkat çekici bir örneğidir.
10,00 ₺

Palto

Palto,Nikolay Vasilyeviç Gogol'un 1842 yılında yayımlanan kısa hikâyesidir.
8,00 ₺

Romeo ve Juliet

“Acıklı ve romantik bir aşk hikâyesi “ olarak tanınan Romeo ve Juliet’in hikâyesi, Shakespeare’in en edebi ve en etkili eseri olduğu pek çok eleştirmen tarafından kabul edilmektedir. Eser yazarın diğer eserleri gibi dünya edebiyatının klasikleri arasına girmiş her zaman her listede dünyanın en iyi eserleri, dünyanın en çok okunan eserleri, dünyanın en iyi serleri arasında gösterilmiştir.
11,11 ₺
FİLTRELER Close
En Az: 5,00 ₺ En Fazla: 28,00 ₺
₺5 ₺28