Ara

Araştırma - Biyografi

View as Grid List
SIRALAMA
Sayfada Ürün Göster

Alibaba Jack Ma'nın Evi

Alibaba Jack Ma'nın Evi
33,00 ₺

Atatürk ve Çağdaşlaşma

Atatürk Araştırma Merkezi tarafından çıkarılmış ve belgeler ışığında Atatürk'ün çağdaşlaşma için yaptığı çalışmalara yer vermektedir.
10,80 ₺

Aynadaki Tarih

Ünlü tarihçi Erol Mütercimler,Aynadaki Tarih ile gerçekten tarihe ayna tutuyor.
41,67 ₺ 27,09 ₺

Beng ü Bade

15,00 ₺

Bir Dünya Kurmak - Hüsnü Özyeğin’in Yaşam Öyküsü

Bir Dünya Kurmak - Hüsnü Özyeğin’in Yaşam Öyküsü
22,22 ₺

Dede Korkut Kitabı

Dede Korkut Kitabının değerini ifade etmek için bundan daha güzel bir söz bulmak mümkün değildir. Gerçekten Dede Korkut Kitabı Türk edebiyatının en büyük âbidelerinin Türk dilinin en güzel eserlerinin başında gelir.
14,00 ₺ 8,40 ₺

Demokrasi Basın Ve Haber Etiği

Altan Ayhan Demokrasi Basın ve Haber Etiği ile kitle iletişim araçları ile ilgili bir çözümleme sunmaktadır.
27,78 ₺

Edebiyat Nedir?

"Varlık ve Hiçlik" adlı felesefe denemesiyle, zamanında pek çok tartışmaya yol açan Jean Paul Sartre, yayınlandığı dönemde Varlık ve Hiçlik kadar yankı uyandıran ve en çok tanınan edebiyat eleştirisi kitabı olan Edebiyat Nedir?’de şiir, edebiyat, resim, heykel ve müziği aynı sınıfa koyuyor.
14,00 ₺

Edison'un Beton Piyanosu

Hata Yapma Özgürlüğünü Sonuna Kadar Kullanmış, Burnunun Dikine Gitmiş Tutkulu Dahiler.
13,89 ₺

Endüstrileşme Sürecinde Bilgi Birikimi

Mustafa Özilgen'in yazdığı Endüstrileşme Sürecinde Bilgi Birikiminin Öyküsü'nde, teknoloji, endüstri ve eğitim alanında sağlanan gelişmede Kim, neden gereksinim duymuş? Başarı için gerekli bilgiyi nereden bulmuş, bilgiye nasıl ulaşmış? Altyapıyı kim, neden, nasıl, hangi amaçla sağlamış? sorularının yanıtları akıcı bir dille aktarılıyor.
27,78 ₺

Ermeni Önderi Boghos İtirafları

Yeditepe Üniversitesi Yayınevi tarafında yayınlanan Prof. Dr. Türkkaya Ataöv 'ün yazdığı Ermeni Önderi Boghos İtirafları bir eleştiri niteliğindedir.
20,00 ₺ 12,00 ₺

Gazi Paşaya Suikast

Bu kitaptaki belgeler, ilk kez Mumcu tarafından yayımlanmıştır.'İzmir Suikastı sanıklarının ele geçirilmesinden sonra Mustafa Kemal ile İsmet Paşa arasındaki yazışmalar Cumhurbaşkanlığı arşivindedir' ve bir rastlantı sonucu Mumcu'nun eline geçiyor. Bu suikastla ilgili söylentiler ve Mustafa Kemal'e yönelik saldırılar da düşünülürse, yapıtın özellikle Atatürkçüler için ne denli önemli bir kaynak olduğu anlaşılır.
15,00 ₺

Hangi Edebiyat

Hangi Edebiyat
25,93 ₺

İlyada ve Odysseia

Homeros'un iki büyük eseri: Truva savaşının destanı İlyada ile Kral Odysseus'un macera dolu vatana dönüş hikâyesi Odysseia. İlyada ve Odysseia'dan on iki hikâyenin yer aldığı bu kitapla Akhilleus ve Hektor'un Truva Savaşı sırasındaki mücadelesinin tam kalbine giriyor, Odysseus'la birlikte sıra dışı bir yolculuğa çıkıyoruz.
10,65 ₺
FİLTRELER Close
En Az: 10,00 ₺ En Fazla: 59,00 ₺
₺10 ₺59