Ara
TÜM KATEGORİLER
  Menu Close

  Araştırma - Biyografi

  View as Grid List
  SIRALAMA
  Sayfada Ürün Göster

  Aklımdan Başka Silahım Yok Ki

  Aklımdan Başka Sİlahım Yok ki, Türkiye'nin 1990'dan sonraki eğitim ve araştırma yaşamında çok önemli rol oynamış Kemal Gürüz'ün bu dönemde yaptıklarının anlatımı, bunların bir değerlendirmesi ve aynı zamanda yakın tarihimizin bazı kısımlarının bir panoramasıdır.
  30,00 ₺

  Alibaba Jack Ma'nın Evi

  Alibaba Jack Ma'nın Evi
  33,00 ₺

  Atatürk Düşüncesinde Din Ve Laiklik

  Türk milletinin, Atatürk'ün önderliğinde gerçekleştirdiği Türk inkılabının temel direklerinden biri "laiklik"tir. Bu ilke, Türk inkılabını oluşturan köklü değişikliklerin çoğunda etkisini gösterir.
  15,00 ₺

  Atatürk Ve Çağdaşlaşma

  Atatürk Araştırma Merkezi tarafından çıkarılmış ve belgeler ışığında Atatürk'ün çağdaşlaşma için yaptığı çalışmalara yer vermektedir.
  10,80 ₺

  Aynadaki Tarih

  Ünlü tarihçi Erol Mütercimler,Aynadaki Tarih ile gerçekten tarihe ayna tutuyor.
  29,00 ₺

  Beng Ü Bade

  15,00 ₺

  Dede Korkut Kitabı

  Dede Korkut Kitabının değerini ifade etmek için bundan daha güzel bir söz bulmak mümkün değildir. Gerçekten Dede Korkut Kitabı Türk edebiyatının en büyük âbidelerinin Türk dilinin en güzel eserlerinin başında gelir.
  14,00 ₺

  Demokrasi Basın Ve Haber Etiği

  Altan Ayhan Demokrasi Basın ve Haber Etiği ile kitle iletişim araçları ile ilgili bir çözümleme sunmaktadır.
  25,00 ₺

  Destancı Kuramcı Sultangaliyev

  Değerli araştırmacı Halit Kakınç'ın "Destansı Kuramcı Sultangaliyev" isimli çalışması, Türkiye'nin hem düşünce hem de siyasal tarihindeki önemli boşluklardan birini dolduruyor.
  12,00 ₺

  Edebiyat Nedir?

  "Varlık ve Hiçlik" adlı felesefe denemesiyle, zamanında pek çok tartışmaya yol açan Jean Paul Sartre, yayınlandığı dönemde Varlık ve Hiçlik kadar yankı uyandıran ve en çok tanınan edebiyat eleştirisi kitabı olan Edebiyat Nedir?’de şiir, edebiyat, resim, heykel ve müziği aynı sınıfa koyuyor.
  14,00 ₺

  Edison'un Beton Piyanosu

  Hata Yapma Özgürlüğünü Sonuna Kadar Kullanmış, Burnunun Dikine Gitmiş Tutkulu Dahiler.
  15,00 ₺

  Endüstrileşme Sürecinde Bilgi Birikimi

  Mustafa Özilgen'in yazdığı Endüstrileşme Sürecinde Bilgi Birikiminin Öyküsü'nde, teknoloji, endüstri ve eğitim alanında sağlanan gelişmede Kim, neden gereksinim duymuş? Başarı için gerekli bilgiyi nereden bulmuş, bilgiye nasıl ulaşmış? Altyapıyı kim, neden, nasıl, hangi amaçla sağlamış? sorularının yanıtları akıcı bir dille aktarılıyor.
  18,00 ₺

  Ermeni Önderi Boghos İtirafları

  Yeditepe Üniversitesi Yayınevi tarafında yayınlanan Prof. Dr. Türkkaya Ataöv 'ün yazdığı Ermeni Önderi Boghos İtirafları bir eleştiri niteliğindedir.
  20,00 ₺
  Araştırma - Biyografi
  FİLTRELER Close
  En Az: 10,00 ₺ En Fazla: 59,00 ₺
  ₺10 ₺59