400 TL Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.

Politika

Filtrele
Ürün Göster
Emre Kongar, Osmanlı'dan Atatürk'e, Atatürk'ten 21.yüzyıla dek ele aldığı değişim süreci içinde, siyasal İslamın Türkiye'deki gelişimi, Güneydoğu sorunu, ekonomik kalkınma, gecekondulaşma sorunu, ordunun siyasal yaşamdaki yeri, demokratikleşmenin kaçınılmazlığı gibi konulardaki sorulara yanıtlar arıyor.
TÜKENDİ
Atatürkçülük gitgide sağ ve sol fikir akımları arasında kendi gerçek kimliğinden uzaklaşmaktadır. 1923'ten itibaren ölünceye kadar kendisi ile birlikte bulundum. Gazetesininde yıllarca başyazarı idim. Gençliğe gerçek Atatürkçülüğü kavrayabildiğim kadar anlatmak için bir denemede bulunmak istedim. Falih Rıfkı Atay
TÜKENDİ
Boyun Eğme
TÜKENDİ
Diren
TÜKENDİ
Dünya İmparatorluğu
TÜKENDİ
El Cevap
TÜKENDİ
Bu kitaptaki belgeler, ilk kez Mumcu tarafından yayımlanmıştır.'İzmir Suikastı sanıklarının ele geçirilmesinden sonra Mustafa Kemal ile İsmet Paşa arasındaki yazışmalar Cumhurbaşkanlığı arşivindedir' ve bir rastlantı sonucu Mumcu'nun eline geçiyor. Bu suikastla ilgili söylentiler ve Mustafa Kemal'e yönelik saldırılar da düşünülürse, yapıtın özellikle Atatürkçüler için ne denli önemli bir kaynak olduğu anlaşılır.
TÜKENDİ
Geldikleri Gibi Giderler
TÜKENDİ
Rabıta - Uğur Mumcu’dan sonra
TÜKENDİ
Siyasi Kültür Okumaları
TÜKENDİ
Yarasalar
TÜKENDİ
Thomas Piketty, Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital adlı kitabıyla hem akademik dünyaya, hem de tüm okuyuculara büyük bir hizmet sunuyor. Sunduğu tez gücünü ona buna saldırmaktan ya da politik gündemden değil, dikkatlice toplanmış ve analiz edilmiş verilerden ve gerekçelendirilmiş düşünceden alıyor.
TÜKENDİ
21. Yüzyılda Atatürk Hesaplaşma
TÜKENDİ
Türk Dış Politikasının ve Kıbrısın Zorlu Dönemi Fatin Rüştü Zorlu’nun Dış Politika Anlayışı Nasıl Bugüne de Rehberlik Ediyor ?
₺25,00 ₺20,00
Kitle ve İktidar
₺60,00 ₺42,00
Filtrele Hepsini temizle
En Az: ₺9,00 En Fazla: ₺75,00
₺9 ₺75