Ara

Türk Romanları Klasikler

View as Grid List
SIRALAMA
Sayfada Ürün Göster

Altın Işık

Ziya Gökalp, Altın Işık adlı eserinde yapmış olduğu derleme ve uyarlamalarını “masallar”, “menkıbeler” ve “tarihi hikayeler” olmak üzere üç başlık altında yayımlamıştır.
17,00 ₺ 12,75 ₺

Bağrıyanık Ömer

Mahmut Yesari'nin Bağrıyanık Ömer romanı, kahramanı çocuk olan ilk eser kabul edilir. Romanda, Ömer’in çiftlikte geçen hayatı konu edilmektedir.
10,00 ₺

Cemo

Cemo, Kemal Bilbaşar'ın ağalık düzenindeki insanları, aşiret törelerini, inançlarını, yaşama biçimlerini olanca gerçekliğiyle yansıtan bir dille yazdığı eseridir.
26,50 ₺ 15,90 ₺

Ebu Said Rubailer

Ebu Said'in Rubailer'i Prof. Dr. Mehmet Kanar'ın güzel çevirisiyle okuyucuların beğenisine sunulmuştur.
30,00 ₺ 19,50 ₺

Eylül

Mehmet Rauf - Eylül
14,00 ₺ 11,20 ₺

Ferhat İle Şirin

Lâmi'î Çelebi'nin ustalık dönemi eseri Ferhat İle Şirin fantastik öğelerle zenginleştirilmiş klasik bir Doğu hikâyesidir.
10,00 ₺

Gulyabani

“Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın Gulyabani’si hem geniş Doğu dünyasından esintiler taşır, hem tastamam buralıdır: Aynı anda korkunç ve komik olabilen kimliğiyle “göründüğü” insanların foyalarını ortaya döktüğü için yararlı bir “acaip” sayılabilir.
15,00 ₺ 9,00 ₺

Hep O Şarkı

Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun romanları arasında ayrı bir yere sahip olan 'Hep O Şarkı', sıradan bir aşk hikayesi gibi görünmekle birlikte olayların geliştiği ortam içinde romancının daha önce yazdığı eserlerden izler, belirtiler taşır.
27,50 ₺ 20,62 ₺

Hüsrev İle Şirin

Hüsrev ile Şirin, 2. Murat'ın ricası üzerine ,onun adına ünlü Türk Divan Şairi Şeyhi tarafından dram ve aşk temalı olarak ele alınmıştır.
10,00 ₺

İskendername

İskendername Türk Edebiyatında kaleme alınan ilk İskender romanıdır. Ahmedi tarafından 1390 yılında yazılarak Yıldırım Beyazıt'ın oğlu Emir Süleyman'a sunulmuştur.
7,50 ₺

Kale Kapısı / Kimsecik 2

Kimsecik, Yaşar Kemal'in üç kitaptan oluşan serisinin ikinci kitabıdır.
37,04 ₺ 25,93 ₺

Kızılcık Dalları

Reşat Nuri Güntekin'in Kızılcık Dalları Türk Edebiyatının önemli eserlerindendir.
32,00 ₺ 22,40 ₺

Kiralık Konak

Yakup Kadri Karaosmanoğlu, ilk romanı olan Kiralık Konak'ta toplumumuzda Batılılaşma ile birlikte kuşaklar arasında meydana gelen düşünce, duygu ve dünya görüşü ayrılıklarını, toplumsal çözülüş kavramını temel alarak, bir konağın dağılışı etrafında verir.
30,00 ₺ 19,50 ₺

Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç

Türk edebiyatına birçok önemli eser kazandıran, romanları günümüzde de değerini ve özgünlüğünü koruyan Hüseyin Rahmi Gürpınar, toplumun çeşitli sınıf ve tabakalarına mensup kişilerin belirli özelliklerini ustalıkla ortaya koyar, olayları abartılı olmayan bir güldürü ve anlatım rahatlığıyla okuyucuya sunar
13,00 ₺ 10,40 ₺

Küçük Ağa

Tarık Buğra'nın Küçük Ağası, Milli Mücadele Dönemi'nde Türk Toplumu'nun yaşadığı tüm zorluklara rağmen verdiği Kuvayi Milliye mücadelesini konu alır.
48,00 ₺ 31,20 ₺
FİLTRELER Close
En Az: 7,00 ₺ En Fazla: 56,00 ₺
₺7 ₺56