400 TL Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.

Ödüllü Kitaplar

Filtrele
Ürün Göster
1952’de ABD’de yayımlandığında haftalarca çok satanlar listesinde kalan ve ertesi yıl National Book Award’a değer görülen Görülmeyen Adam, Amerika’nın en çarpıcı çelişkilerini sergiliyor.
TÜKENDİ
Orhan Hançerlioğlu'nun kaleme aldığı Yedinci Gün, Milli Eğitim Bakanlığı'nca Ortaöğretim kademesi için seçilen100 Temel Eser arasında yer almaktadır.
TÜKENDİ
İspanya iç savaşının anlatıldığı roman Çanlar Kimin İçin Çalıyor, Ernest Hemingway'in 1940'larda kaleme aldığı bir baş yapıt.
TÜKENDİ
Fareler ve İnsanlar'da,John Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder.
TÜKENDİ
Andre Gide'nin 1947 Nobel Edebiyat Ödülü aldığı Kalpazanlar, yazdıklarını anlatı ya da uzun öykü olarak nitelendiren, roman olarak adlandırdığı tek eseridir ve edebiyat tarihçileri tarafından da yazarın en önemli yapıtlarından biri olarak kabul edilir.
TÜKENDİ
1994 Nobel Edebiyat Ödülüne layık görülen Kişisel Bir Sorun, Kenzaburo Oe tarafından kaleme alınmış klasiklerdendir.
TÜKENDİ
Kolera Günlerinde Aşk,Gabriel Garcia Marquez'in çok sevilen eserleri arasındadır.
TÜKENDİ
Gogol, Ölü Canlar adlı romanıyla 19. yüzyıl Rusyası'nda toplumsal düzenin ve bireylerin eleştirisini eşsiz bir başyapıt olarak ortaya koymuştur.
TÜKENDİ
Suç ve Ceza , Dostoyevski'nin Sibirya'da cezaevinden döndükten sonra yazdığı,yazarın olgunluk döneminin ilk büyük romanıdır.
TÜKENDİ
Jose Mauro de Vasconcelos ,Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri anlatmaktadır.
TÜKENDİ
Tolstoy’un Yaşamı, yazara büyük hayranlık duyan ve onun yazın yaşamını dönemlere ayırma gereği duymadan bütünü ile seven birinden, büyük romancı Romain Rolland’dan ona bir selam.
TÜKENDİ
Yüzyıllık Yalnızlık,Gabriel Garcia Marquez'in ünlü eserlerinden biridir.
TÜKENDİ
Hermann Hesse, 1943 yılında, tüm dünyanın savaş cehennemini yaşadığı sırada yazdığı Boncuk Oyunu'nda, Doğu ve Batı felsefelerinin kusursuz bir bileşiminden oluşan yeni ve ütopik bir dünya düzeni sunar okura.
TÜKENDİ
Albert Camus çağdaş düşün ve yazın dünyasındaki saygın yerini yalnızca oyunlarıyla da, yalnızca Sisifos Söyleni ve Başkaldıran İnsan'la da alırdı belki. Ama Camus'yü Camus yapan öncelikle anlatı yapıtlarıdır, Yabancı (1942), Veba (1947) ve Düşüş'se (1956) bu yapıtlar arasında üç büyük doruktur.
TÜKENDİ
20. yüzyılın birey üzerindeki yıkıcılığını ele alan Herzog, Nobel EdebiyatÖdülü sahibi Saul Bellow’un başyapıtı olarak kabul ediliyor.Herzog, hayatı her anlamda altüst olmuş, “Aklımı kaçırdıysam bana göre hava hoş,” diye düşünecek kadar kendinden vazgeçmiş bir adamın hikâyesini anlatır.
TÜKENDİ

Ödüllü Kitaplar

Ödüllü kitaplar kategorisinde pek çok dalda ödül almış kitaplara ve özellikle Nobel Ödüllü kitaplara ulaşabilirsiniz. Nobel Ödülü fizik, kimya, tıp gibi bilim dalları ile edebiyat eserleri ve barış dallarında, İsveçte bulunan ve her yıl farklı komiteler tarafından seçilerek verilir. Siz de her yıl özenle seçilerek ödüllendirilmiş olan bu kitapları hemen kitaplığınıza dizmek için kitaplarınızı sepetinize ekleyin, hızla ve güvenli ödeme sistemiyle istekle.com' dan siparişinizi oluşturun, aynı gün kargo imaknıyla hemen kitaplarınızla buluşun.

Filtrele Hepsini temizle
En Az: ₺10,00 En Fazla: ₺70,00
₺10 ₺70