Ara

Ödüllü Kitaplar

View as Grid List
SIRALAMA
Sayfada Ürün Göster

Aldı Sözü Anadolu

Mehmet Önder'in değerli eseri Aldı Sözü Anadolu MEB 100 Temel Eser arasında yer almaktadır.
20,00 ₺ 16,00 ₺

Ay Işığı

Ay Işığı, öykü alanında dünya edebiyatına damgasını vurmuş olan Fransız yazar Guy de Maupassant’nın on dört öyküsünden oluşan bir derleme.
13,89 ₺ 9,31 ₺

Bağrıyanık Ömer

Mahmut Yesari'nin Bağrıyanık Ömer romanı, kahramanı çocuk olan ilk eser kabul edilir. Romanda, Ömer’in çiftlikte geçen hayatı konu edilmektedir.
10,00 ₺

Belki De Neşe

José Saramago - Belki De Neşe Hayat, en uzunu, sakalı nehri andıran en uzun ömürlü ihtiyarın ki de dahil olmak üzere, ardında her zaman karanlık suskunluklar, küle dönmeyen harabeler, meçhul adalar bırakır.
25,00 ₺ 16,25 ₺

Çernobil Duası

Çernobil Duası
39,50 ₺ 27,65 ₺

Düşüş

Albert Camus çağdaş düşün ve yazın dünyasındaki saygın yerini yalnızca oyunlarıyla da, yalnızca Sisifos Söyleni ve Başkaldıran İnsan'la da alırdı belki. Ama Camus'yü Camus yapan öncelikle anlatı yapıtlarıdır, Yabancı (1942), Veba (1947) ve Düşüş'se (1956) bu yapıtlar arasında üç büyük doruktur.
16,00 ₺

Fareler Ve İnsanlar

Fareler ve İnsanlar'da,John Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder.
12,96 ₺ 9,98 ₺

Faust

Faust, Goethe'nin yazarlık yaşamının elli yıllık emeğini alarak, haklı bir üne kavuşmuş en önemli yapıtıdır.
15,00 ₺ 11,70 ₺

Gelişin Bilmecesi

Sürrealist ressam Giorgio de Chirico’nun Gelişin Bilmecesi adlı dizi tablosundan esinlenen kitap, İmparatorluk sonrası dönemde Karayiplerden İngiltere’ye gelen genç bir Hintlinin öyküsünü anlatıyor.
37,50 ₺ 25,88 ₺

Görülmeyen Adam

1952’de ABD’de yayımlandığında haftalarca çok satanlar listesinde kalan ve ertesi yıl National Book Award’a değer görülen Görülmeyen Adam, Amerika’nın en çarpıcı çelişkilerini sergiliyor.
53,00 ₺ 45,05 ₺

Gulyabani

“Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın Gulyabani’si hem geniş Doğu dünyasından esintiler taşır, hem tastamam buralıdır: Aynı anda korkunç ve komik olabilen kimliğiyle “göründüğü” insanların foyalarını ortaya döktüğü için yararlı bir “acaip” sayılabilir.
15,00 ₺ 9,00 ₺

Hala Gece Yarısı Bu Yıldızlarda

Hala Gece Yarısı Bu Yıldızda, Nazi kıskacı kapanırken Almanya’dan İsveç’e kaçan Nelly Sachs, yaşanmış acılardan yola çıkarak bütün insanları sevgi ve barışta birleşmeye çağırmıştı.
21,50 ₺ 15,05 ₺

Hep O Şarkı

Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun romanları arasında ayrı bir yere sahip olan 'Hep O Şarkı', sıradan bir aşk hikayesi gibi görünmekle birlikte olayların geliştiği ortam içinde romancının daha önce yazdığı eserlerden izler, belirtiler taşır.
27,50 ₺ 24,75 ₺

Herzog

20. yüzyılın birey üzerindeki yıkıcılığını ele alan Herzog, Nobel EdebiyatÖdülü sahibi Saul Bellow’un başyapıtı olarak kabul ediliyor.Herzog, hayatı her anlamda altüst olmuş, “Aklımı kaçırdıysam bana göre hava hoş,” diye düşünecek kadar kendinden vazgeçmiş bir adamın hikâyesini anlatır.
46,00 ₺ 39,56 ₺

Kalpazanlar

Andre Gide'nin 1947 Nobel Edebiyat Ödülü aldığı Kalpazanlar, yazdıklarını anlatı ya da uzun öykü olarak nitelendiren, roman olarak adlandırdığı tek eseridir ve edebiyat tarihçileri tarafından da yazarın en önemli yapıtlarından biri olarak kabul edilir.
39,50 ₺ 32,39 ₺

Ödüllü Kitaplar

Ödüllü kitaplar kategorisinde pek çok dalda ödül almış kitaplara ve özellikle Nobel Ödüllü kitaplara ulaşabilirsiniz. Nobel Ödülü fizik, kimya, tıp gibi bilim dalları ile edebiyat eserleri ve barış dallarında, İsveçte bulunan ve her yıl farklı komiteler tarafından seçilerek verilir. Siz de her yıl özenle seçilerek ödüllendirilmiş olan bu kitapları hemen kitaplığınıza dizmek için kitaplarınızı sepetinize ekleyin, hızla ve güvenli ödeme sistemiyle istekle.com' dan siparişinizi oluşturun, aynı gün kargo imaknıyla hemen kitaplarınızla buluşun.

FİLTRELER Close
En Az: 5,00 ₺ En Fazla: 53,00 ₺
₺5 ₺53