Ara
TÜM KATEGORİLER
  Menu Close

  Nobel Ödüllü Kitaplar / Yazarlar

  View as Grid List
  SIRALAMA
  Sayfada Ürün Göster

  Atlantis

  Nobel Edebiyat Ödülü, Goethe Edebiyat Ödülü ve Almanya Onur Ödülü gibi pek çok ödüle sahip olan Hauptmann'ın tüm külliyatı okunmaya değerdir.
  28,00 ₺

  Augustus Annajenka - Bolşevik İmparatoriçe

  Dünyaca tanınan saygın oyun yazarlarından G. Bernar Show’ın iki kısa oyununun yer aldığı bu kitabı Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştür.
  7,00 ₺

  Ay Işığı

  Ay Işığı, öykü alanında dünya edebiyatına damgasını vurmuş olan Fransız yazar Guy de Maupassant’nın on dört öyküsünden oluşan bir derleme.
  12,00 ₺

  Aylaklığa Övgü

  1950'de Nobel Edebiyat Ödülü'nü alan Bertrand Russell, Aylaklığa Övgü'de faşizm, eğitim ve felsefe gibi toplumsal sorunları irdeliyor.
  15,00 ₺

  Babam ve Ben

  Bol ödüllü Fransız yazar Patrick Modiano ve “Pıtırcık” serisinin dünyaca ünlü çizeri Jean-Jacques Sempé, Paris’in nostaljik sokaklarından New York’un gökdelenlerle dolu geniş caddelerine uzanan sıcacık bir öyküde buluşturuyor bizi: Babam ve Ben.
  15,00 ₺

  Belki De Neşe

  José Saramago - Belki De Neşe Hayat, en uzunu, sakalı nehri andıran en uzun ömürlü ihtiyarınki de dâhil olmak üzere, ardında her zaman karanlık suskunluklar, küle dönmeyen harabeler, meçhul adalar bırakır.
  27,00 ₺

  Ben, Malala

  25,00 ₺

  Bozkırkurdu

  Hermann Hesse'nin Nobel Ödüllü Kitabı Bozkırkurdu Yapıkredi Yayınları'ndan çıkan yeni baskısı ile okuyucuyla buluşuyor.
  16,00 ₺

  Doktor Ox’un Deneyi

  Kentin sakin, ölçülü, tutumlu ve ağırkanlı insanları yüzyıllardır hiçbir konuda aşırılığa kaçmadan, herhangi bir duygu belirtisi göstermeden, uyum içinde son derece durağan bir yaşam sürmektedir. Ancak Doktor Ox’un sözde kenti aydınlatma projesiyle gelişi Quiquendone’da bir şeyleri değiştirecektir.
  7,00 ₺

  Düşüş

  Albert Camus çağdaş düşün ve yazın dünyasındaki saygın yerini yalnızca oyunlarıyla da, yalnızca Sisifos Söyleni ve Başkaldıran İnsan'la da alırdı belki. Ama Camus'yü Camus yapan öncelikle anlatı yapıtlarıdır, Yabancı (1942), Veba (1947) ve Düşüş'se (1956) bu yapıtlar arasında üç büyük doruktur.
  13,00 ₺

  Edebiyat Nedir?

  "Varlık ve Hiçlik" adlı felesefe denemesiyle, zamanında pek çok tartışmaya yol açan Jean Paul Sartre, yayınlandığı dönemde Varlık ve Hiçlik kadar yankı uyandıran ve en çok tanınan edebiyat eleştirisi kitabı olan Edebiyat Nedir?’de şiir, edebiyat, resim, heykel ve müziği aynı sınıfa koyuyor.
  14,00 ₺
  FİLTRELER Close
  En Az: 4,00 ₺ En Fazla: 45,00 ₺
  ₺4 ₺45