400 TL Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.

Nobel Ödüllü Kitaplar / Yazarlar

Filtrele
Ürün Göster
Ay Işığı, öykü alanında dünya edebiyatına damgasını vurmuş olan Fransız yazar Guy de Maupassant’nın on dört öyküsünden oluşan bir derleme.
TÜKENDİ
José Saramago - Belki De Neşe Hayat, en uzunu, sakalı nehri andıran en uzun ömürlü ihtiyarın ki de dahil olmak üzere, ardında her zaman karanlık suskunluklar, küle dönmeyen harabeler, meçhul adalar bırakır.
TÜKENDİ
Çernobil Duası
TÜKENDİ
Albert Camus çağdaş düşün ve yazın dünyasındaki saygın yerini yalnızca oyunlarıyla da, yalnızca Sisifos Söyleni ve Başkaldıran İnsan'la da alırdı belki. Ama Camus'yü Camus yapan öncelikle anlatı yapıtlarıdır, Yabancı (1942), Veba (1947) ve Düşüş'se (1956) bu yapıtlar arasında üç büyük doruktur.
TÜKENDİ
Fareler ve İnsanlar'da,John Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder.
TÜKENDİ
Amerika'da 1929 da başlayan ekonomik bunalım tüm dünyaya yayılmış, küçük toprak sahipleri bankalar ve tüccarlar tarafından aldatılmaktadır. İnsanlar, kuraklık, yoksulluk, zorbalık ve açlık yüzünden evlerini terk etmek zorunda kalmışlar ve 1930'larda 3 milyon insan Kaliforniya’ya yeni bir yaşama başlamak için yerleşmiştir.
TÜKENDİ
Sürrealist ressam Giorgio de Chirico’nun Gelişin Bilmecesi adlı dizi tablosundan esinlenen kitap, İmparatorluk sonrası dönemde Karayiplerden İngiltere’ye gelen genç bir Hintlinin öyküsünü anlatıyor.
TÜKENDİ
1952’de ABD’de yayımlandığında haftalarca çok satanlar listesinde kalan ve ertesi yıl National Book Award’a değer görülen Görülmeyen Adam, Amerika’nın en çarpıcı çelişkilerini sergiliyor.
TÜKENDİ
Hala Gece Yarısı Bu Yıldızda, Nazi kıskacı kapanırken Almanya’dan İsveç’e kaçan Nelly Sachs, yaşanmış acılardan yola çıkarak bütün insanları sevgi ve barışta birleşmeye çağırmıştı.
TÜKENDİ
20. yüzyılın birey üzerindeki yıkıcılığını ele alan Herzog, Nobel EdebiyatÖdülü sahibi Saul Bellow’un başyapıtı olarak kabul ediliyor.Herzog, hayatı her anlamda altüst olmuş, “Aklımı kaçırdıysam bana göre hava hoş,” diye düşünecek kadar kendinden vazgeçmiş bir adamın hikâyesini anlatır.
TÜKENDİ
Andre Gide'nin 1947 Nobel Edebiyat Ödülü aldığı Kalpazanlar, yazdıklarını anlatı ya da uzun öykü olarak nitelendiren, roman olarak adlandırdığı tek eseridir ve edebiyat tarihçileri tarafından da yazarın en önemli yapıtlarından biri olarak kabul edilir.
TÜKENDİ
Almanya’da ‘70’li yıllardaki ünlü ‘Baader-Meinhof’ çete olayından yola çıkılarak yazılan Katharina Blum’un Çiğnenen Onuru adlı bu romanda, medyanın haber oluşturma özgürlüğü ile bireyin özel yaşamının çatışması teması işlenir.
TÜKENDİ
1944 Nobel Ödülü alan Kralın Düşüşü, Johannes V. Jensen'in en değerli eserleri arasında yer almaktadır.
TÜKENDİ
Hermann Hesse'nin Siddhartha adlı kitabı içinde anlatılan ortama karşın, çok Avrupai bir kitaptır. Bildirisi birey'le başlar; bireye Asya'daki öğretiye göre daha çok önem verilmiştir.
TÜKENDİ
44 Yaşında iken 1957 Nobel Ödülünü alan Albert Camus (1913-1960) Sürgün ve Krallık'ta yer alan altı öyküde, acıma, güçsüzlük, iyilik, kötülük gibi temel insani durumları, insanın davranışlarını güdülendiren `kurban' ve `cellat' ikilemini ele alıyor.
TÜKENDİ
Filtrele Hepsini temizle
En Az: ₺11,00 En Fazla: ₺70,00
₺11 ₺70