400 TL Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!
Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.

100 Temel Eser (İlköğretim)

Filtrele
Ürün Göster
Mehmet Önder'in değerli eseri Aldı Sözü Anadolu MEB 100 Temel Eser arasında yer almaktadır.
TÜKENDİ
Mahmut Yesari'nin Bağrıyanık Ömer romanı, kahramanı çocuk olan ilk eser kabul edilir. Romanda, Ömer’in çiftlikte geçen hayatı konu edilmektedir.
TÜKENDİ
“Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın Gulyabani’si hem geniş Doğu dünyasından esintiler taşır, hem tastamam buralıdır: Aynı anda korkunç ve komik olabilen kimliğiyle “göründüğü” insanların foyalarını ortaya döktüğü için yararlı bir “acaip” sayılabilir.
TÜKENDİ
Millî Eğitim Bakanlığınca Türk ve Dünya edebiyatından seçilerek oluşturulan 100 Temel Eser içerisinde yer alan Vatan Toprağı, Mükerrem Kamil Su tarafından kaleme alınmıştır.
TÜKENDİ
Ziya Gökalp, Altın Işık adlı eserinde yapmış olduğu derleme ve uyarlamalarını “masallar”, “menkıbeler” ve “tarihi hikayeler” olmak üzere üç başlık altında yayımlamıştır.
TÜKENDİ
Bitmeyen Gece'nin yazarı Mitat Enç hem edebiyatımız hem de cemiyetimiz için bir övünç kaynağıdır, olmalıdır.
TÜKENDİ
Şükufe Nihal çeşitli gazetelerde, çıktığı yurt gezilerine dair izlenimlerini yayımlardı. Bu yurt gezilerden birini, bir roman kurgusuyla şekillendirerek Domaniç Dağlarının Yolcusu (Bir Yurt Gezisi) adıyla 1946 yılında kitaplaştırdı.
TÜKENDİ
Osmancık, "Tarihin en uzun ömürlü, en büyük devletini kuran irade, şuur ve karakter"in Tarık Buğra’nın yorumuyla romanlaştırılmasıdır.
TÜKENDİ
Tanrı Misafiri; Reşat Nuri Güntekin'in, Türkiye toplumunun her kesiminden eşsiz insan manzaralarını ustalıkla sunduğu hikayelerini kapsar.
TÜKENDİ
"Yalnız Efe"Ömer Seyfettin'in İstanbul ve taşra hayatını, gündelik hayat içerisinde rastlanan çeşitli tipleri ele alıp işlediği birçok hikâyesinin yer aldığı bir derlemedir.
TÜKENDİ