Ara

100 Temel Eser (İlköğretim)

View as Grid List
SIRALAMA
Sayfada Ürün Göster

Aldı Sözü Anadolu

Mehmet Önder'in değerli eseri Aldı Sözü Anadolu MEB 100 Temel Eser arasında yer almaktadır.
15,00 ₺ 12,00 ₺

Andersen Masalları

Her masal gibi, Hans Christian Andersen’in metinlerini de çağımıza ve değerlerimize göre yeniden düşünerek, anladıklarımızı sorgulayarak, üzerinde konuşup eleştirerek okumaktır en güzeli, en keyiflisi.
15,74 ₺ 11,80 ₺

Bağrıyanık Ömer

Mahmut Yesari'nin Bağrıyanık Ömer romanı, kahramanı çocuk olan ilk eser kabul edilir. Romanda, Ömer’in çiftlikte geçen hayatı konu edilmektedir.
9,26 ₺

Balım Kız Dalım Oğul

Ceyhun Atuf Kansu'nun Balım Kız Dalım Oğul kitabı, Türkiye radyolarından yayımlanan “Anadolu Albümü”nün tümüdür. Dinleyicilerce çok sevilen bu konuşmalar, Anadolu'yu tanıtmada, sevdirmede ve güzel Türkçenin sesini duyurmada çocuklarımızı da etkileyecek, dinlendiği ölçüde sevilerek okunacaktır.
18,52 ₺ 14,45 ₺

Benim Küçük Dostlarım

Halide Nusret Zorlutuna'nın kitabı Benim Küçük Dostlarım, MEB 100 Temel Eser arasında yer almaktadır.
10,00 ₺

Beyaz Yele

Fransız yazarı Rene Guillot çocuklar için birbirinden güzel pek çok roman yazdı. Ama yazdıkları arasında en sevileni Beyaz Yele oldu. Bu kitabında, on iki yaşındaki bir çocukla beyaz bir at arasındaki büyük dostluk anlatılıyor.
15,74 ₺ 10,70 ₺

Daldaki Kedinin Kırmızı Masalları Yağmur Yağdıran Kedi 1. Kitap

rminci yüzyılın en ünlü öykücülerinden Marcel Aymé’nin dünya çocuk yazınında apayrı bir yeri vardır. Daldaki Kedinin Mavi Masalları ve Daldaki Kedinin Kırmızı Masalları’nda toplanan öykülerinde küçük bir çiftlikte yaşayan iki küçük kızkardeşin: Delfin ile Marinet’in günlük yaşamlarını anlatır.
20,37 ₺ 15,28 ₺

Define Adası

Robert Louis Stevenson'ın klasikler arasına giren kitabı Define Adası MEB 100 Temel Eseri arasında yer almaktadır.
4,00 ₺

Değirmenimden Mektuplar

Değirmenimden Mektuplar
4,00 ₺

Evvel Zaman İçinde

Eflatun Cem Güney tarafından kaleme alınmış olan Evvel Zaman İçinde, Uluslararası Andersen ödülüne de sahiptir ve aynı zamanda MEB tarafından seçilen 100 Temel Eser'den biridir.
16,20 ₺ 11,18 ₺

Ezop Masalları

Dünya klasiklerinden biri olan Ezop masalları esin kaynağı olmaya devam ediyor. Ezop bütün hayvan masallarında olduğu gibi bizlere bin bir çeşit insanı anlatıyor.
12,96 ₺ 9,07 ₺

Falaka

Ahmed Rasim Falaka adlı eserinde, sade ve içten bir anlatımla yaşadıklanı kaleme alıyor. Bir döneme ışık tutan Falaka birçok insanı okul yıllarının sımsıcak günlerine götürecek nitelikte. Eğitim psikolojisi açısından da önemli mesajlar içren eser okumaya başlayanların elinden bırakmayacakları kadar akıcı bir dile sahip.
8,33 ₺

Gora

Gora, Milli Eğitim Bakanlığının İlköğretim ve ortaöğretime yönelik 100 Temel Eser seçimi; öğrencilere, velilere ve öğretmenlere, kısacası kültür dünyamıza katkıda bulunacak herkese yararlı olacak niteliktedir.
18,00 ₺

Guliver’in Gezileri

Guliver’İn Gezileri isimli kitap, kahramanımız Guliver'in Cüceler Ülkesi Liliput ile Devler Ülkesi Brobdingnag'a yaptığı iki düşsel geziyi anlatmaktadır. Eser MEB 100 Temel Eser'den biridir.
4,00 ₺

Gulyabani

“Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın Gulyabani’si hem geniş Doğu dünyasından esintiler taşır, hem tastamam buralıdır: Aynı anda korkunç ve komik olabilen kimliğiyle “göründüğü” insanların foyalarını ortaya döktüğü için yararlı bir “acaip” sayılabilir.
13,89 ₺ 8,33 ₺
FİLTRELER Close
En Az: 4,00 ₺ En Fazla: 32,00 ₺
₺4 ₺32