Ara
TÜM KATEGORİLER
  Menu Close

  100 Temel Eser (İlköğretim)

  View as Grid List
  SIRALAMA
  Sayfada Ürün Göster

  Aldı Sözü Anadolu

  Mehmet Önder'in değerli eseri Aldı Sözü Anadolu MEB 100 Temel Eser arasında yer almaktadır.
  15,00 ₺ 12,00 ₺

  Andersen Masalları

  Her masal gibi, Hans Christian Andersen’in metinlerini de çağımıza ve değerlerimize göre yeniden düşünerek, anladıklarımızı sorgulayarak, üzerinde konuşup eleştirerek okumaktır en güzeli, en keyiflisi.
  15,74 ₺ 11,80 ₺

  Az Gittik Uz Gittik

  Az Gittik Uz Gittik
  36,11 ₺ 31,05 ₺

  Bağrıyanık Ömer

  Mahmut Yesari'nin Bağrıyanık Ömer romanı, kahramanı çocuk olan ilk eser kabul edilir. Romanda, Ömer’in çiftlikte geçen hayatı konu edilmektedir.
  9,26 ₺

  Balım Kız Dalım Oğul

  Ceyhun Atuf Kansu'nun Balım Kız Dalım Oğul kitabı, Türkiye radyolarından yayımlanan “Anadolu Albümü”nün tümüdür. Dinleyicilerce çok sevilen bu konuşmalar, Anadolu'yu tanıtmada, sevdirmede ve güzel Türkçenin sesini duyurmada çocuklarımızı da etkileyecek, dinlendiği ölçüde sevilerek okunacaktır.
  18,52 ₺ 14,45 ₺

  Benim Küçük Dostlarım

  Halide Nusret Zorlutuna'nın kitabı Benim Küçük Dostlarım, MEB 100 Temel Eser arasında yer almaktadır.
  10,00 ₺

  Beyaz Yele

  Fransız yazarı Rene Guillot çocuklar için birbirinden güzel pek çok roman yazdı. Ama yazdıkları arasında en sevileni Beyaz Yele oldu. Bu kitabında, on iki yaşındaki bir çocukla beyaz bir at arasındaki büyük dostluk anlatılıyor.
  15,74 ₺ 10,70 ₺

  Daldaki Kedinin Kırmızı Masalları Yağmur Yağdıran Kedi 1. Kitap

  rminci yüzyılın en ünlü öykücülerinden Marcel Aymé’nin dünya çocuk yazınında apayrı bir yeri vardır. Daldaki Kedinin Mavi Masalları ve Daldaki Kedinin Kırmızı Masalları’nda toplanan öykülerinde küçük bir çiftlikte yaşayan iki küçük kızkardeşin: Delfin ile Marinet’in günlük yaşamlarını anlatır.
  20,37 ₺ 15,28 ₺

  Define Adası

  Robert Louis Stevenson'ın klasikler arasına giren kitabı Define Adası MEB 100 Temel Eseri arasında yer almaktadır.
  4,00 ₺

  Değirmenimden Mektuplar

  Değirmenimden Mektuplar
  4,00 ₺

  Evvel Zaman İçinde

  Eflatun Cem Güney tarafından kaleme alınmış olan Evvel Zaman İçinde, Uluslararası Andersen ödülüne de sahiptir ve aynı zamanda MEB tarafından seçilen 100 Temel Eser'den biridir.
  16,20 ₺ 11,18 ₺

  Ezop Masalları

  Dünya klasiklerinden biri olan Ezop masalları esin kaynağı olmaya devam ediyor. Ezop bütün hayvan masallarında olduğu gibi bizlere bin bir çeşit insanı anlatıyor.
  12,96 ₺ 9,07 ₺

  Falaka

  Ahmed Rasim Falaka adlı eserinde, sade ve içten bir anlatımla yaşadıklanı kaleme alıyor. Bir döneme ışık tutan Falaka birçok insanı okul yıllarının sımsıcak günlerine götürecek nitelikte. Eğitim psikolojisi açısından da önemli mesajlar içren eser okumaya başlayanların elinden bırakmayacakları kadar akıcı bir dile sahip.
  8,33 ₺

  Gora

  Gora, Milli Eğitim Bakanlığının İlköğretim ve ortaöğretime yönelik 100 Temel Eser seçimi; öğrencilere, velilere ve öğretmenlere, kısacası kültür dünyamıza katkıda bulunacak herkese yararlı olacak niteliktedir.
  18,00 ₺

  Guliver’in Gezileri

  Guliver’İn Gezileri isimli kitap, kahramanımız Guliver'in Cüceler Ülkesi Liliput ile Devler Ülkesi Brobdingnag'a yaptığı iki düşsel geziyi anlatmaktadır. Eser MEB 100 Temel Eser'den biridir.
  4,00 ₺
  FİLTRELER Close
  En Az: 4,00 ₺ En Fazla: 37,00 ₺
  ₺4 ₺37